• 771900_92460165-920.jpg
  • 1191636_40304955-920.jpg
Vytisknout

Kdo jsme

Ing. Adéla Macháčková

S homeopatií jsem se seznámila zhruba před třinácti lety. Byla jsem na koupališti a mou - tehdy malou – dceru štípla vosa. Zdravotník na koupališti ránu ošetřil a doporučil homeopatikum Apis mellifica s tím, že otok a zarudnutí po podání zmizí. Nevěřila jsem mu. Nicméně jsem okamžitě jela homeopatikum zakoupit, dceři podala – a k mému překvapení – otok do pár minut zmizel. Tehdy jsem si řekla – co je to ta homeopatie? Zašla jsem do prvního knihkupectví a ptala se po knihách, které se homeopatií zabývají. Dodnes tyto knihy mám a připomínají mi mé začátky…


Postupně jsem se seznamovala s metodou homeopatie, s mechanizmem působení na organizmus, s tím, že léky fungují, i když jsou velmi zředěné. Homeopatie mne nadchla. Rozhodla jsem se této metodě věnovat více. Po pár letech od mé první zkušenosti jsem se rozhodla začít navštěvovat homeopatickou školu. Našla jsem několik homeopatických škol, vybrat si mezi nimi nebylo vůbec jednoduché. V roce 2010 jsem se seznámila s Jiřinou Tuháčkovou, která již studovala na Prague College of Classical Homeopathy. Její velmi pozitivní reference mne přesvědčily a za několik dnů jsem na této škole studovala i já. Na této škole jsem absolvovala tříletý intenzivní výcvik v homeopatii, dále jsem absolvovala roční kurz materie mediky pro pokročilé, kurs studia materie mediky a v současné době studuji druhým rokem postgraduální kurz a lekce Organonu. V současné době praktikuji homeopatii v Ostravě a blízkém okolí.

 

Mgr. Marta Mojžišová

K homeopatii jsem se dostala přes své děti. Když byli starší dva synové malí, velmi často akutně marodili, lékaři jim opakovaně předepisovali antibiotika a nikam to nevedlo. Absolvovala jsem kurz akutní homeopatie pro rodiče a velmi mě tato metoda zaujala. Postupně jsem potom na Prague College of Classical Homeopathy vystudovala 3-letý intenzivní výcvik, Praktický klinický výcvik, Intenzivní kurz Materia medica pro pokročilé a postgraduální kurz. Na PCCH také učím. Homeopatií se zabývám už sedm let. 

 

Mgr. Jiřina Tuháčková

S homeopatií jsem se poprvé setkala u jednoho svého klienta. Zaujalo mě, že homeopatické léky se na rozdíl od antibiotik podávají v malých dávkách a často. Nedařilo se mi ale najít homeopata, který by byl ochoten léčit běžné nemoci jako kašel, viróza, zánět středního ucha, ani homeopata, který by dokázal pomoci s chronickými potížemi.

Díky paní Mirandě Castro a její knížce Kompletní příručka homeopatické léčby se mi podařilo několikrát vyléčit určitou nemoc. Zároveň jsem si uvědomila, že k úspěšnému léčení jsou potřeba dobré znalosti homeopatické teorie i léků a rozhodla se homeopatii řádně studovat. Protože pro mě bylo těžké na dálku posoudit kvalitu jednotlivých homeopatických škol, tak jsem nastoupila na dvě školy zároveň, abych mohla poznat styl výuky, vyučující, jejich přístup k pacientům a pokud možno i úspěšnost jejich léčby. V této neoficiální soutěži jednoznačně vyhrála Prague College of Classical Homeopathy. Viděla jsem totiž, že homeopatie přednášená Petrem Zachariášem má systém a logiku, že na PCCH se klade důraz na znalosti a postupně získávané zkušenosti, že mám před sebou učitele, který se své studenty snaží naučit skutečně maximum.

Základní homeopatické vzdělání jsem získala absolvováním tříletého intenzivního výcviku v homeopatii, úspěšnou zkouškou jsem zakončila i intenzivní kurs materie mediky pro pokročilé. Dále jsem absolvovala např. kurs studia materie mediky nebo kurs s Erikem van Woenselem. Složením závěrečné zkoušky jsem uzavřela i dvouletý postgraduální výcvik v homeopatii.

Homeopatie mě velmi baví, stále mě fascinuje, jakých výsledků je možné homeopatickou léčbou dosáhnout.

 

Prague College of Classical Homeopathy

© Malakulicka.cz, 2013 - 2014. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
Dotazy nebo připomínky k článkům pište na kulicka@malakulicka.cz.

Malá kulička na Google+