• 771900_92460165-920.jpg
  • 1191636_40304955-920.jpg
Vytisknout

Kdo jsme

Ing. Adéla Macháčková

S homeopatií jsem se seznámila zhruba před třinácti lety. Byla jsem na koupališti a mou - tehdy malou – dceru štípla vosa. Zdravotník na koupališti ránu ošetřil a doporučil homeopatikum Apis mellifica s tím, že otok a zarudnutí po podání zmizí. Nevěřila jsem mu. Nicméně jsem okamžitě jela homeopatikum zakoupit, dceři podala – a k mému překvapení – otok do pár minut zmizel. Tehdy jsem si řekla – co je to ta homeopatie? Zašla jsem do prvního knihkupectví a ptala se po knihách, které se homeopatií zabývají. Dodnes tyto knihy mám a připomínají mi mé začátky…


Postupně jsem se seznamovala s metodou homeopatie, s mechanizmem působení na organizmus, s tím, že léky fungují, i když jsou velmi zředěné. Homeopatie mne nadchla. Rozhodla jsem se této metodě věnovat více. Po pár letech od mé první zkušenosti jsem se rozhodla začít navštěvovat homeopatickou školu. Našla jsem několik homeopatických škol, vybrat si mezi nimi nebylo vůbec jednoduché. V roce 2010 jsem se seznámila s Jiřinou Tuháčkovou, která již studovala na Prague College of Classical Homeopathy. Její velmi pozitivní reference mne přesvědčily a za několik dnů jsem na této škole studovala i já. Na této škole jsem absolvovala tříletý intenzivní výcvik v homeopatii, dále jsem absolvovala roční kurz materie mediky pro pokročilé, kurs studia materie mediky a v současné době studuji druhým rokem postgraduální kurz a lekce Organonu. V současné době praktikuji homeopatii v Ostravě a blízkém okolí.

 

Mgr. Marta Mojžišová

K homeopatii jsem se dostala přes své děti. Když byli starší dva synové malí, velmi často akutně marodili, lékaři jim opakovaně předepisovali antibiotika a nikam to nevedlo. Absolvovala jsem kurz akutní homeopatie pro rodiče a velmi mě tato metoda zaujala. Postupně jsem potom na Prague College of Classical Homeopathy vystudovala 3-letý intenzivní výcvik, Praktický klinický výcvik, Intenzivní kurz Materia medica pro pokročilé a postgraduální kurz. Na PCCH také učím. Homeopatií se zabývám už sedm let. 

 

Prague College of Classical Homeopathy

© Malakulicka.cz, 2013 - 2014. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
Dotazy nebo připomínky k článkům pište na kulicka@malakulicka.cz.

Malá kulička na Google+