• 771900_92460165-920.jpg
  • 1191636_40304955-920.jpg
Vytisknout

Jsem před porodem. Jaká homeopatika mám brát?

Napsal Jiřina Tuháčková.

Milé homeopatky,

jsem ve 38tt a mám nakoupeno:
Actea 15CH, Caulophylum 15CH, Gellsemium 15CH a Arniku 15CH (tu beru).

Na dobu porodu vše v 9CH.

Teď váhám..nechat to na přírodě nebo začít na doporučení brát a homeopatika užívat jen v době porodu?

Musím se přiznat, že už mě zmáhá tvrdnutí břicha, poslíčci, bolest vazů, atd..
Nejraději bych už začala rodit:)

 

Ale pořád tam mám to ALE. Nechat miminko ještě být?
Homeopatika mi naordinovala porodní asistentka, docházím k ní do homeopatické poradny a doporučila 15CH brát od 38tt.

Děkuji :)
        

Homeo léky se mají dávat JEN v případě, že má pacient symptomy odpovídající tomu léku. „Jsem před porodem“ nebo „zmáhá mě konec těhotenství“ nejsou symptomy, není to samo o sobě důvod, abychom dávali jakýkoliv homeo lék. Já vím, že závěr druhého těhotenství je velký záběr, je to velmi náročné, ale přesto to není ve většině případů nemoc.

Pokud bereš lék bez důvodu, tak hrozí, že dříve nebo později vyvolá proving, tedy vyvolá problémy, které se tím lékem obvykle léčí. To může zkomplikovat porod, i dobu po porodu.

Arnika před porodem
Arnika má vliv na krev. Léčí stavy, kdy dojde k tupému úderu do měkké tkáně, kůže se sice neporuší, ale dojde k porušení žilek v té měkké tkáni (svalu) a krev se vyleje do svalu, vzniká modřina, otok a bolest, která postiženému brání ve spánku, nutí ho se převalovat v posteli a neustále hledat lepší polohu. Cítí se, jako by ho někdo zmlátil (nebo ho skutečně někdo zmlátil).
Pokud budeš brát Arniku takových 14 dní, tak je pravděpodobné, že k provingu dojde (je to poměrně dlouhá doba), ty akorát ty problémy nebudeš připisovat Arnice, ale náhodě. Může se bez důvodu objevit pocit „jako by mě někdo zmlátil“, může ale také dojít k většímu krvácení, pokud by třeba došlo na císaře. Záleží na tvé citlivosti na Arniku a okolnostech. Ostatně já sama jsem si při druhém porodu proving způsobila, po rychlém, velmi lehkém a naprosto suprovém porodu jsem byla fakt, jak kdyby mě někdo zmlátil, bylo to naprosto nepřiměřené. No, taky jsem brala Arniku. Tím pádem tě můžu ujistit, že potence 15CH na vyvolání problémů naprosto stačí.
Velmi bych se přimlouvala za vysazení Arniky.

Actea racemosa (známá i pod jménem Cimicifuga) je lékem na určité komplikace při porodu, ale má se dávat, AŽ v případě, že k těm potížím dojde a POKUD ty potíže odpovídají Cimicifuze. Protože Cimicifuga je mimo jiné lék na určité hysterické stavy, takže pokud vyvolá proving, můžou se u ženy, která jí bere, najednou objevit hysterické stavy. Nebo způsobí ty komplikace při porodu.

Caulophyllum může způsobit bolesti nebo brzdit práci dělohy, Gelsemium zase slabost nebo strach z porodu.

Pokud ty léky snad budeš brát všechny najednou, tak to může být docela slušný mazec. Vždyť nikdo neví, jak ty léky budou reagovat mezi sebou.

Má cenu to riskovat?

Právě proto píšu…
nějak vnitřně cítím, že nee.
Zase mě hlodá, že homeopatie se takto používá jako příprava a ženy si ji chválí…
Ale vždy jsem dala spíše na tebe.

Arnicu beru max týden poctivě a je pravda, že dnes druhou noc jsem si už myslela, že porodit prostě musím…poslíci v leže, slabší, ale usnout nejde, to převalování, jak píšeš, vše mě bolí, když se mám na posteli přetočit.

Takže mé vnitřní tušení-nech to na přírodě, nerejpej do toho, je správné…

No, takže do toho nemám vůbec zasahovat? Ani, když začnu rodit?
Já bych se na to vykašlala, ale chtěla jsem ambulntní porod a homeopatiky podpořit dobrý porod, dobré hojení…
Hm, tak teď jsem v koncích…
        

Díky za důvěru.
Ber to tak, že placebo efekt funguje i v homeopatii. Když předepíšu lék a pacient mi hlásí, že pomohlo, tak se okamžitě ptám JAK. A někdy zjistím, že ve skutečnosti lék neudělal nic nebo stav dokonce zhoršil. Akorát to pacient nepřipisoval léku. Lidé mají homeopatika zafixovaná jako „léky bez vedlejších účinků“, přitom špatně předepsaný lék může mít „vedlejších účinků“ fakt hodně.

Porodní asistentka není homeopatka. Není naučená pečlivě zkoumat, jaký měl lék skutečně efekt. Možná dokonce věří, že špatně předepsaný lék maximálně neudělá nic. To neznamená, že by byla špatná porodní asistentka, jen homeopatie není její hlavní obor.

"... poslíci v leže, slabší, ale usnout nejde, to převalování, jak píšeš, vše mě bolí, když se mám na posteli přetočit."

Ano, to je proving Arniky, přesně. Horší v noci, i dotyk postele bolí a tak dále.
"No, takže do toho nemám vůbec zasahovat? Ani, když začnu rodit? … homeopatiky podpořit dobrý porod, dobré hojení…"

Lidské tělo je úžasně udělané, je stvořené k tomu, aby rodilo a hojilo se.
Druhé (a další) těhotenství ženu zmáhá, protože se musí postarat o starší dítě. Nemá čas odpočívat. Plno věcí je potřeba připravit, finance zabezpečit… Pokud budeš mít možnost zvolnit (moc ti to přeju), mnoho potíží zmizí nebo se zmírní.
Měla jsi při minulém porodu nějaké problémy? V tomto těhotenství?

Zasahovat přímo do porodu… mno, sama u sebe bych se toho bála.
Nemáme křišťálovou kouli, nevíme, co během porodu bude, nemůžeme se připravit předem (v 9:00 si vezmu lék A, v 11:00 lék B a ve 20:00 půjdu s miminkem na první procházku… tak to prostě nefunguje).
Musela by poznat, že teď je určitý problém, např. nepostupující porod. Odpovídají příznaky Cimicifuze nebo ne? Je tam dostatek odpovídajících příznaků? Jaký jiný lék připadá v úvahu?… Jenže pokud budeš takhle uvažovat, tak neporodíš už jen kvůli tomuhle uvažování, bude ti totiž bránit soustředit se na porod. To by musel být přítomen odborník na porod, který zároveň dobře rozumí homeopatii. Natolik dobře, aby dokázal udělat ty popsané úvahy a zvolit JEDEN lék podle symptomů maminky. Já rozumím homeopatii, ale v současné době nerozumím porodu natolik, abych si troufla ho ovlivňovat v jeho průběhu.
               

Teď tu arnicu beru i kvůli hemeroidům, které jsem si vytlačila při prvním porodu.

 

Na hemeroidy ti Arnika pomůže JEN v případě, že by měly symptomy typické pro Arniku. Arnika ale způsobila proving, takže nebude správným lékem. Pokud by přesto zlepšila hemeroidy, tak zhorší stav někde jinde. Léků na hemeroidy je mnoho.

 

Takže jinými slovy – pokud bych chtěla brát homeopatika při porodu, nejlépe abych tam s sebou měla homeopatku, nebo aby byla alespoň na telefonu. No ale to jen v případě, že bude porod delší.

 

Nejlepší je řešit problémy předem. Znám případ, kdy pani měla 2 těžké porody. Celkový lék způsobil, že třetí porod byl nesrovnatelně lepší.
Celkový lék řeší příčinu. Lék během porodu jen "hasí požár".

Zobrazeno: 12705x

© Malakulicka.cz, 2013 - 2014. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
Dotazy nebo připomínky k článkům pište na kulicka@malakulicka.cz.

Malá kulička na Google+