• 771900_92460165-920.jpg
  • 1191636_40304955-920.jpg
Vytisknout

Jak probíhá návštěva u homeopata

Léčbu vždy zahajujeme rozhovorem s pacientem. Cílem je podrobně se dozvědět nejen o nemoci, se kterou pacient přišel, ale i o jeho celkovém stavu. Homeopat vždy pomocí konkrétních dotazů zjišťuje celkový obraz pacienta a hledá pro něj vhodný homeopatický lék. Zjišťuje také anamnézu osobní i rodinnou. Zajímá se o psychický stav pacienta, o všechny jeho fyzické potíže, jak spí, jakou má termoregulaci, pocení, chuťové preference atd. 

Velmi důležité jsou detaily. Nestačí vědět, že pacienta bolí např. hlava, ale zjistit, jak často, v jakou denní dobu obvykle, jaký je to typ bolesti, je něco, co bolest zlepší nebo zhorší atp. Tyto drobnosti individualizují pacienta a vedou ke zjištění similima (správného léku).

Důležitá je také etiologie a časová souslednost. Tzn. kdy potíže vznikly, co předcházelo jejich vzniku.

Homeopat poté vybere pacientovi vhodný lék, informuje ho o způsobu užívání léku, o možných reakcích na lék atd. Obvykle po dvou měsících od podání léku by měla následovat kontrola.

Na kontrole pacient sděluje jeho aktuální stav a tento se srovnává se stavem při poslední kontrole a vyhodnocuje se, jak podaný lék působil a jak bude léčba pokračovat.  

© Malakulicka.cz, 2013 - 2014. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
Dotazy nebo připomínky k článkům pište na kulicka@malakulicka.cz.

Malá kulička na Google+