• 771900_92460165-920.jpg
  • 1191636_40304955-920.jpg
Vytisknout

Etický kodex

Napsal Adéla Macháčková.

Pokud jste se rozhodli pro řešení svých potíží pomocí homeopatie, předkládáme Vám  několik bodů, které Vám pomohou lépe se zorientovat v procesu léčby.

 

 

  1.  Klasický homeopat by měl mít odborné znalosti založené na základech klasické homeopatie, jak ji definoval S. Hahnemann a jeho následovníci, především J.T. Kent, W. Boericke, ze současných autorů pak především G. Vithoulkas, F. Master, E. van Woensel. Své odborné znalosti získá absolvováním školy, která poskytuje homeopatické vzdělání. V současné době není na MŠMT ČR akreditovaná žádná instituce (škola), která by nabízela studium homeopatie tak, jak je to v jiných státech (např. Indie a Řecko). V ČR existuje několik soukromých homeopatických škol, jejich úroveň i úroveň jejich absolventů je bohužel různá. Homeopat se neustále vzdělává v klasické homeopatii, absolvuje kromě základního kurzu homeopatie i jiné nástavbové kurzy a rozšiřuje si tak své znalosti. Studium homeopatie je nepřetržitý proces.
  2. Homeopat zná možnosti homeopatické léčby, tzn., že ví, v jakých případech může homeopatickou léčbu použít, s jakým úspěchem a v jakých případech se bude jednat spíše o paliaci. To zvlášť platí pro klienty s těžkými a závažnými onemocněními.
  3. Homeopat provádí rozhovor s klientem za účelem získání všech potřebných informací k tomu, aby určil správný homeopatický lék.  Tyto informace považuje homeopat za důvěrné.
  4. Homeopat informuje pacienta o následném průběhu léčby objektivně. Sdělí mu, co může očekávat vzhledem k jeho konstituci, jeho úrovni zdraví a jeho životní síle. Nevzbuzuje v klientovi falešné naděje. Umí zhodnotit průběh homeopatické léčby. Umí vyhodnotit reakci na homeopatický lék, po jeho podání v daných časových intervalech. Rozpozná placebo efekt nebo proving léku. V každé části homeopatické léčby je pacient v kontaktu se svým homeopatem.
  5. Homeopat informuje pacienta o zacházení s homeopatickými léky, o jejich užívání a jejich skladování.
  6. Homeopat nesmí sám vysadit medikaci pacientovi. To může udělat jen ošetřující lékař pacienta.
  7. Klasický homeopat nevyužívá kyvadlo, virguli a astrologii, ani šamanismus nebo okultismus. K určení homeopatického léku nepoužívá ani metodu EAV-L nebo EAV.
  8.  Součástí vzdělání homeopata je i pemzum medicínských znalostí.
  9.  Homeopat má svou vlastní homeopatickou poradnu (praxi). Své služby nabízí za úplatu, protože homeopatická léčba není v České republice hrazena ze zdravotního pojištění.

Dotazy nebo připomínky k článku pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
© malakulicka.cz, 2013

Zobrazeno: 4511x

© Malakulicka.cz, 2013 - 2014. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
Dotazy nebo připomínky k článkům pište na kulicka@malakulicka.cz.

Malá kulička na Google+