• 771900_92460165-920.jpg
  • 1191636_40304955-920.jpg
Vytisknout

MUDr. Ludmila Eleková - Fenomén potlačení horečky

Napsal Jiřina Tuháčková.

Fenomén potlačení horečky – biochemické a imunologické pozadí.

Všichni homeopaté se učí o potlačení symptomů. Potlačení je jev, kdy je nesprávnou léčbou organismu zabráněno manifestovat relativně povrchní symptom. Organismus pak ve snaze ustanovit novou homeostázu vytvoří symptom jiný a jinde a závažnější. Při homeopatické výuce ale není vysvětleno, jakým mechanismem k potlačení dochází. Je zřejmé, že u různých kaskád symptomů budou ve hře různé biochemické a imunologické mechanismy.

Ve svém článku se chci zaměřit na potlačení horečky při infekčních onemocněních a jeho důsledcích pro organismus.

Zobrazeno: 91098x
Vytisknout

Petr Zachariáš: Je možné zjednodušit klasickou homeopatii?

Napsal Jiřina Tuháčková.

Je možné podat lék na nějaký problém bez dlouhého pohovoru s pacientem? Existuje specifický homeopatický lék na specifický problém? Syn nebo dcera mého známého má jen molusky nebo bradavice a rodiče prý nemají čas na nějaké dlouhé pohovory a hledání „konstitučního“ léku. Nešlo by tedy udělat vyjímku a dát mu něco rychle, hlavně aby mu zmizely ty bradavice nebo molusky? Otázky tohoto typu zaznívají čím dál více nejen z řad pacientů, u kterých to lze pochopit, protože jsou zvyklí, že v klasické medicíně to takto funguje. Co je ale, alespoň pro mě, velmi znepokojující, je skutečnost, že tyto otázky zaznívají z řad homeopatů.

Zobrazeno: 7588x
Vytisknout

Petr Zachariáš: Klasická homeopatie - otázky a odpovědi III.

Napsal Jiřina Tuháčková.

Od posledního dílu otázek a odpovědí utekl nějaký čas a já se po delší době zase dostávám k zajímavým otázkám, které jsem obdržel od studentů Homeopatie. Pro dnešní díl jsem schválně vybral následující 2 otázky, které pokládáte nejčastěji a zároveň se mi jeví jako mimořádně důležité pro náš společný homeopatický růst.

Zobrazeno: 8518x
Vytisknout

Petr Zachariáš: Klasická homeopatie - otázky a odpovědi II.

Napsal Jiřina Tuháčková.

V klasické homeopatii existují otázky ve kterých mají homeopaté jasno. Na druhou stranu, ale existuje mnoho takových, ve kterých převládá zmatek a odpovědi se různí. Tato témata jsou často kontroverzní a způsobují mnoho sporů mezi zastánci jednotlivých homeopatických směrů. Často slýcháváme o nových homeopatických směrech, které údajně předčí ty původní, mají prokazatelné výsledky a platí v nich jiná pravidla než ta, za dob Hahnemanna. Mnohé z těchto směrů ale v zásadě porušují základní homeopatický zákon, který zní podobné se léčí podobným. Cílem tohoto článku je podívat se na některé otázky, které mi často studenti pokládají a pokusit se je trochu osvětlit.

Zobrazeno: 8791x
Vytisknout

Petr Zachariáš: Klasická homeopatie - otázky a odpovědi I.

Napsal Jiřina Tuháčková.

Dlouhou dobu jsem přemýšlel o tématu, které by bylo skutečně vhodné pro homeopatický článek. Většina témat je ale tak rozsáhlá, že napsání článku by z důvodu omezené kapacity nepodalo čtenáři úplnou odpověď ale jen její část, což by mohlo být matoucí, a to zvláště tehdy, pokud by se jednalo o skutečně zásadní věci, které řeší mnoho začínajících homeopatů. Pro kompletní pochopení takových otázek jsou mnohem vhodnější homeopatické kurzy. Denně mi ale chodí mnoho otázek od mých studentů i absolventů mé školy a jelikož se jedná o velmi zajímavé a podnětné dotazy, rozhodl jsem se část těch nejlepších publikovat spolu s mými odpověďmi.

Zobrazeno: 7553x
Vytisknout

Petr Zachariáš: Homeopatická léčba akutních nemocí

Napsal Jiřina Tuháčková.

Při léčbě akutních nemocí se často setkáváme s několika otázkami, které začínajícím homeopatům vrtají hlavou a ve kterých často panuje velký zmatek. Není akutní léčba potlačující? Nemělo by se vždy léčit konstitučně? Naruší akutní lék účinek konstitučního léku? Pokusíme se nyní odpovědět na všechny tyto otázky a řekneme si něco o zákonitostech při akutním předepsání.

Zobrazeno: 8257x

© Malakulicka.cz, 2013 - 2014. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
Dotazy nebo připomínky k článkům pište na kulicka@malakulicka.cz.

Malá kulička na Google+