• 771900_92460165-920.jpg
  • 1191636_40304955-920.jpg
Vytisknout

Jsem před porodem. Jaká homeopatika mám brát?

Napsal Jiřina Tuháčková.

Milé homeopatky,

jsem ve 38tt a mám nakoupeno:
Actea 15CH, Caulophylum 15CH, Gellsemium 15CH a Arniku 15CH (tu beru).

Na dobu porodu vše v 9CH.

Teď váhám..nechat to na přírodě nebo začít na doporučení brát a homeopatika užívat jen v době porodu?

Zobrazeno: 12758x
Vytisknout

Je homeopatická detoxikace opravdu přínosem?

Napsal Marta Mojžišová.

24Ve své praxi se stále setkáváme s tím, že si hodně homeopatů říká klasičtí, my přesto vidíme, že o klasické homeopatii nemůže být řeč. Používají totiž metody, které klasická homeopatie vylučuje. Laická veřejnost se v situaci orientuje jen obtížně. Proto jsme se rozhodly publikovat několik textů, které shrnou základní pravidla klasické homeopatie tak, jak je stanovil zakladatel homeopatie Samuel Hahnemann a jak je poté rozvinuli další velikáni homeopatie Kentem a Herringem počínaje a Vithoulkasem konče.

 

Zobrazeno: 6858x
Vytisknout

Etický kodex

Napsal Adéla Macháčková.

Pokud jste se rozhodli pro řešení svých potíží pomocí homeopatie, předkládáme Vám  několik bodů, které Vám pomohou lépe se zorientovat v procesu léčby.

 

Zobrazeno: 4825x
Vytisknout

Neberte Arniku před porodem!

Napsal Jiřina Tuháčková.

Žijeme ve společnosti s velkou spotřebou léků. Být nemocný a uzdravit se bez léku je pokládáno za podivínské. Reklama nám nabízí "úlevu" i v době těhotenství a porodu, nejčastěji ve formě "zaručeně neškodných homeopatických léků".

Je však potřeba: (1) Rozlišit kdy je lék skutečně potřeba a kdy je lepší zvládnout určité období bez léků. (2) Určit nejvhodnější lék.

Zobrazeno: 265x
Vytisknout

Oscillococcinum. Zázrak nebo nebezpečný lék?

Napsal Jiřina Tuháčková.

kachnaPan Vlk má chřipku. Volá svému homeopatovi a ten se ho vyptává, co se nemocí změnilo. Pan Vlk má těžké nohy, hrozně těžkou hlavu, víčka mu padají, cítí se hrozně slabý, vůbec nemá chuť pít. Teplota na teploměru se pohybuje kolem 37°C. Když vyleze z postele, má pocit, že se mu nohy podlamují. Dostane homeopatický lék Gelsemium, protože jeho chřipka odpovídá příznakům typickým pro lék Gelsemium. Pak volá homeopatovi kvůli chřipce pan Kočka. Jeho chřipka je úplně jiná, má velkou žízeň, chce výhradně studené pití, cítí se rozlámaný, ale bolí ho hlavně záda v kříži a svaly, při horečce nevydrží v klidu, neustále se převrací, naměřil si 38,8°C. Homeopat mu předepíše Eupatorium perfoliatum, protože jeho chřipka má příznaky tohoto léku.

Nejen když je venku bílo, přichází čas na Oscillo! Bez něj ani omylem, všude chodím s Oscillem...

PROČ si vlastně nevezmou Oscillo?!

Zobrazeno: 49228x
Vytisknout

Hierarchie v organismu a léčba "zevnitř ven"

Napsal Jiřina Tuháčková.

Hierarchie v organismu

Homeopatie patří do celostní medicíny. Lidský organismus je možné z tohoto pohledu rozdělit do tří rovin - fyzické, emocionální a mentální. Můžeme je zobrazit jako kužely. Vnější rovinou je fyzická rovina, je to vlastně okraj organismu. Pod ní se nachází rovina emocionální (psychika, pocity). Nejvnitřnější a nejdůležitější rovinou organismu je rovina mentální (myšlení, intelekt). 

 

Zobrazeno: 6902x

© Malakulicka.cz, 2013 - 2014. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
Dotazy nebo připomínky k článkům pište na kulicka@malakulicka.cz.

Malá kulička na Google+