• 771900_92460165-920.jpg
  • 1191636_40304955-920.jpg
Vytisknout

Případ popálených prstů

Napsal Jiřina Tuháčková.

Datum: 5. 5. 21:03:34

Ahoj, mam na prave ruce popaleninu 2 stupne na 4 prstech od nehtu po vsech clancich, pekla jsem chleba, takze me popalila para co mela 250 stupnu. Je nejake homeopatikum, aby to tak strasne nebolelo a rychleji se to hojilo? mam na tom od lekare kryti a ve stredu me ceka prevaz. Pichli mi Algifen ze dneska nemam kojit a mam medracet na bolest tablety ale to nevim jak s kojenim. diky moc, M.

 

Zobrazeno: 865x
Vytisknout

Případ zápalu plic

Napsal Jiřina Tuháčková.

Datum: 9.3.

IMGP3260

Syn 7 a půl roku už skoro měsíc kašle. začlo to spíš suchým dráždivým kašlem, ale ten trval jen pár dní, celkem rychle se změnil v kašel s hleny. kromě kašle mu nejdříve nic nebylo, ale kašlal čím dál víc, měl uplně dávivé záchvaty, mnohokrát za den, ale někdy zas třeba skoro půl dne nic. Před dvěma týdny jsem ho nechala vyležet po víkendu ještě dva dny doma, ale v úterý už byl tak "živej", že jsem ho do školy poslala, učitelce se zdál ok, že když si bude dávat ruku před pusu, že jako v pohodě ano. dostával u mě jitrocelový sirup na odkašlávání a pastilky s islandským lišejníkem, ACC šumivé tablety. Minulý týden se mu k tomu najednou přidala zvýšená teplota, jeden den ráno tak dávil až se vyzvracel, ale byla to vpodstatě jen voda s hleny, pak celé dopoledne prospal a odpoledne zase už byl celkem čilý. další dva dny sice nebyl uplně fit, teplota buď ok, nebo velmi mírně zvýšená, ale pak mu zase trochu stoupla a tento týden měl zvýšenou teplotu skoro pořád (okolo 38 plus mínus půl stupně). v pondělí byl s tátou u pediatry, poslala ho na orl, tam bylo děsně lidí a syn horečku a bylo mu zle, tak se vrátili k pediatře říct jí, že tam nejdou, nakonec šli v pátek, tam vše ok (uši - na ty si v týdnu trochu stěžoval, že pobolívají, a krk také), vyjádřili názor, že by mohlo jít i o zápal plic. V pondělí crp bylo v normě. v týdnu pak kromě teploty zase i několikrát zvracel, dnes večer zase. k pediatře půjdeme zase zítra. Na orl doporučili výtěr. Možná nás pošle na rtg kvůli tomu zápalu plic. Jo a ještě má rýmu, ale celkem čirou, nevypadá bakteriálně. Hlava ho pobolívá, celkově nevypadá vůbec dobře. Dosud od mala nebýval skoro nemocný, když ano, tak to byla jen několika denní epizoda, která byla hned pryč, léčeno většinou jen přírodně. atb zatím nikdy neměl. Zvýšenou teplotu měl vždy max. jeden nebo dva dny. Tohle prostě u něj vůbec není běžné.

Zobrazeno: 798x
Vytisknout

Rýma a Allium cepa - případ 3

Napsal Jiřina Tuháčková.

15. ledna 13:20 hod.

Ahoj, pěkně prosím o radu.
Myslela jsem, že malý S. je typická Allium cepa, od včerejška má vodnatou tekutou průhlednou rýmu, rozedřenej nos, teče mu z očí, dokonce sedí i horší levá strana. Pokašlává, polehává a je rozkňouranej. Dávám od včerejška popíjet Allium cepa 9CH a žádný zlepšení ani zhoršení, mám přitvrdit s potencí, nebo dávat víc dávek? Nebo jsem mimo?

Zobrazeno: 1059x
Vytisknout

Případ bolavé nohy - uskřípnutého nervu

Napsal Adéla Macháčková.

51aS problémem bolavé nohy přichází 78letý muž. Stěžuje si na nesnesitelnou bolest v pravé noze, kterou má již 3 měsíce. Za tu dobu snědl mnoho analgetik, navštívil několikrát svého obvodního lékaře i lékaře odborné – neurolog, hematolog, endokrinolog, absolvoval rehabilitace. Nic nepomohlo. Aby se mu ulevilo od bolesti, dostal jedenkrát obstřik, nicméně noha bolí stále. Nemůže chodit, našlapovat, protože bolest vždy vystřelí nahoru. Bolest je tak nesnesitelná, že odmítá chodit ven mezi lidi, nechce s nikým komunikovat ani s rodinou a nechce se mu žít. 

Zobrazeno: 992x
Vytisknout

Rýma a Allium cepa - případ 2

Napsal Jiřina Tuháčková.

Úterý 12. listopadu, 20.49 hodin

Prosím o názor, nevím si vůbec rady.M. má zánět stř. ucha. Asi měsíc se to "sbíralo"..pár dní lepší, pár dní horší.. Rýma, do tří dnů pryč, kašel (trvá pořád - nejdřív mukolytika - moc nezabraly, pak antitusika - lepší). Asi před měsíce na pohotovosti (teplota kolem 39) - ucho zarudlé, dostala otobacid kapky do ucha, pamycon kapky do nosu - zlepšení.. Potom zas ve školce..teploty kolem 38 (pomáhá Nurofen), včera dg. zánět stř. ucha - uvnitř je tekutina (nevíme co), zatím nepícháno, žádná atb, čekáme.

 

Zobrazeno: 1502x

© Malakulicka.cz, 2013 - 2014. Všechna práva vyhrazena. Kopírování obsahu není bez souhlasu autorek textu dovoleno.
Dotazy nebo připomínky k článkům pište na kulicka@malakulicka.cz.

Malá kulička na Google+